Albrandswaarders drinken matig

ALBRANDSWAARD – Afgelopen maand heeft Christel van Eijck een landelijk onderzoek naar het alcoholgebruik van de inwoners van Nederland gehouden op basis van data van de gezondheidsmonitor van het RIVM en het CBS.

Zo staat de gemeente Albrandswaard op plek 6 in de top 20 gemeentes met de minste overmatige drinkers in de provincie Zuid-Holland en op plek 297 in de landelijke lijst van gemeentes met de meeste overmatige drinkers. Vul hier de naam van uw gemeente in bij voorbeeld : Albrandswaard .

Een overmatige drinker is gedefinieerd als het meer drinken dan 21 glazen per week voor mannen, en meer dan 14 glazen per week voor vrouwen. De overige definities zijn in het onderzoek te vinden.

Wat opvalt is dat boven de rivieren wordt meer overmatig gedronken dan beneden de rivieren. Vooral in rijke (kust)gemeentes zoals Bergen en Laren is het percentage probleemdrinkers hoog.

Het onderzoek over de provincie Zuid-Holland is te vindeN op: www.afkickkliniekwijzer.nl/alcoholgebruik-zuid-holland/

(Visited 241 times, 1 visits today)